Spike (Americký pitbulteriér)

majitelka Monča

Kalach

majitel Kuba

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - III. turnus

V srpnu jsme se s přítelem zúčastnili výcvikového prodlouženého víkendu v Jizerských horách.
Vyzkoušeli jsme si zde spoustu věcí, které pro mě většinou nebyly úplnou novinkou, k Monče chodím už dlouho, ale moc se jim nevěnujeme, takže jsme si je rádi zopakovali. 
Naopak Jakub si mohl poprvé vyzkoušet stopy, canisterapii, poslušnost, nebo klikr. 
Sama jsem byla překvapená, jak psi krásně fungovali, výcvik je bavil a v disciplínách se kolikrát umístili na pomyslných předních příčkách. Například při odvolání od pamlsku jsme suverénně obsadili krásné první a poslední místo :D.
Za vše kluci dostali diplomy, hračky a v průběhu hromadu pamlsků, my dvounozí jsme se odměnili výlety do okolních lesů a spoustou hub, které jsme přitom našli.
Co se mě týká, mohu tyto víkendy vřele doporučit, i pokud máte psa k ostatním psům ne moc přátelského, naučíte se s ním pracovat v jiném prostředí a nakonec možná zjistíte, stejně jako já, že to s Vámi vlastně není vůbec tak hrozné, ba naopak:)

 

Raši (Manchester teriér)

majitelka Petra

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - III. turnus

Letos v létě jsem se vydala s Rašim na Mončin tábor. Bydleli jsme v super dog-friendly chatě na horách, všude kolem byly nekonečné louky a lesy a svěží vzduch.

Líbilo se mi, že jsme si vyzkoušeli spoustu věcí, kdy něco pro nás bylo nové, něco opakování. Práci s klikrem jsem docela flákala, takže na táboře nás Monča znovu navedla na tu správnou cestu a nakopla k další práci. Trénink poslušnosti jsme také v poslední době moc nepřeháněli, ale na táboře jsem byla příjemně překvapená, že co se zafixuje v pravidelných Mončiných hodinách na cvičáku, se nezapomíná. Důkazem mi bylo i pomyslné první místo ve zkoušce ZZO nanečisto :). Totéž stopy – už jsme se před dávnou dobou dostali na určitou úroveň, pak jsme dlouho nestopovali, ale na táboře jsme bez problému pokračovali tam, kde jsme skončili před půl rokem. Co pro nás byla novinka, byla canisterapie. Nejprve spoustu teorie a potom i vyzkoušení jednotlivých bodů zkoušky. Utvrdila jsem se v tom, že můj pes na CT není moc stavěný, anebo by mě to stálo hodně tréninku. Nicméně do praktického života by takový trénink určitě nebyl ztrátou času. Zatím ale odkládám CT na později :).

Vyzkoušela jsem si spoustu nových věcí, například i rukáv na obrany. U všech disciplín jsem se bavila, nejvíc srandy bylo asi u canisterapie. Dny byly ale náročné, takže po večerním pivku v hospůdce jsme brzy zapluli do postelí k již dávno spícím psům.

Jsem ráda, že jsem na táboře byla, hodně se mi líbilo, že počet účastníků byl nízký – akorát a tudíž se mohla Monča věnovat všem tak, jak bylo třeba. Za veškeré naše snažení jsme ještě dostali diplomy a pejsci hračku :).

Už teď se těším, že pojedu s Rašim někdy znovu :)

 

 

Lilinka (kříženec)

Majitel Kuba

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - IV. turnus

Bude to asi znít jako reference na objednávku, ale opravdu nemám výcvikovému pobytu na hranici Jizerek a Krkonoš vůbec co vytknout. Skvěle vybrané místo jak co do umístění tak po stránce přístupů provozovatelů objektu. Výcvik rozdělený do dvou až tří bloků denně, s maximálně individuálním přístupem a různorodou náplní, která byla upravovaná dle potřeb a preferencí každého z účastníků. Intenzivní práce s klikrem, vyzkoušení nácviku stopování, které mě přivedlo k rozhodnutí se s Lilinkou stopám dále věnovat, protože jí zjevně baví, dopoledne s hlavolamy pro pejsky, nebo odvolávaní pejska od lákavých podnětů např. v podobě švédského stolu s těmi nejlákavějšími pamlsky. A jako bonus jsem u výběhu s domácími zvířátky u dva kilometry vzdálené rozhledny Štěpánka zjistil, že Lilinka nemá zdá se jakékoli ambice prohánět ovečky, slepice a krávy.

 

Roxy (Manchester teriér)

Majitelé Petra a Martin

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - IV. turnus

Na Summer with dog jsme měli jet původně v létě. Termín se nám však křížil s další akcí ale Monča nám naštěstí vyšla vstříc a termín jsme měli na konci léta. To nám ale zase fenka začala hárat a tak jsme výcvik nemohli absolvovat v plném rozsahu a dokončovali jsme ho až v září. I přes tyto komplikace, jsme si Summer with Dogs moc užili. Stejně jako cvičáky s Mončou i výcvik v Jizerských horách byl na pohodu. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, a pejsci i my jsme si vyzkoušeli věci, ke kterým bychom se jen tak nedostali – třeba Canisterapeutické disciplíny, stopy nebo stopování lidí. Jako největší plus vidím to, že cvičili jen 4 pejsírci a Monča tak měla na všechny dost času. Taky se mi moc líbilo, že když viděla, že pejskovi něco nejde, nebo se něčeho bojí, tak se tomu začala věnovat ... Počasí bylo krásné, srandy kopec při výcviku i mimo něj. Nakonec jsme dostali diplomy, pejskové hračky a spokojení a unavení jsme odjížděli domů :o) P.S. Pro Roxynku bylo určitě Summer with dogs jako být v ráji, protože co by to bylo jiného…louka plná pamlsků, běhání a hraní s psími kámoši, celý den s páníčky a spousta a spousta pamlsků :o)

 

Lola (kříženec)

Majitelka Petra

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - IV. turnus
Jelikož mi nevycházly letní termíny SwD, když Monika vypsala čtvrtý turnus v září, neváhala jsem ani minutu a přihlásila jsem se. Pobyt byl zaměřený hlavně na práci s klikrem; s šestiletou fenkou Lolinkou chodím k Monice na klikr už nějakou dobu a intenzivní trénink na Pasekách nás opravdu posunul, hlavně mě. Samořejmě jsme si rády vyzkoušely i jiné psí disciplíny- canisterapii a stopy. Stopy se Lole obzvlášť líbily, já sem ocenila spíš základy canisterapie. Lolinka se v klidu nechala odložit mezi lidi, bez problémů se nechala prohlédnout, přestála epileptický záchvat. Problém nastal při chůzi vedle berlí, ze kterých má Lola velký strach, v minulosti byla pravděpodobně týraná. Byla bych to vzdala, ale pro Moniku není nic nemožné a dokáže nás obě skvěle motivovat, díky klikru během pár minut Lolinka pokládala pacičky na berle. Počasí nám přálo, takže jsme většinu času cvičili venku a vyráželi na procházky do okolí. Na posledním turnusu bylo méně účastníků naž na těch předchozích, což mi naprosto vyhovovalo. Byli jsme výborná parta a rozhodně jsme se nenudili ani v době mimo cvičení.

 

Jeffrey (kříženec)

Majitelka Petra

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - III. turnus

K Monče chodíme už delší dobu, když nám řekla, že bude letní kurz (tábor), věděla jsem hned, že pojedeme, protože kdykoliv jsme u ní byli na výcviku, odnášela jsem si spoustu rad a dobrý pocit z toho, že vím, co dělat a jak cvičit s Jeffem. Což na ostatních cvičácích bylo vždycky na bodu mrazu.

Jet do Jizerek byla správná volba! Soustředění bylo fakt super. Nejvíc ze všeho mě bavilo dělat stopu a canisterapii (možna proto, že to šlo Jeffovi nejvíc ze všech ostatních "disciplín" :D). Chata i okolí super, počasí ideální, vyčerpaní sice jsme, ale zase mě to nabilo na další práci a výcvik. Budem s Jeffem cvičit i přes klikr, mame kontakt na obrany, probrali jsme všechno co nám nešlo, zkusili jsme si základní zkoušku ovladatelnosti ... bylo toho fakt hodně a strašně rychle to uteklo.

 

Nešla bych nikam jinam, Monika vám narovinu řekne, co je špatně a NIKDY nedojdete k tomu, že by něco nešlo, nebo aspon nešlo zkusit. Navíc se cvičí jen pomocí pozitivní motivace, takže co víc si přát!

 

A na chatě Prdek měli dobrý pivo ! :D

 

Samy (Zlatý retrívr)

Majitelka Markéta

Práce s klikrem, stopy

O Moniky cvičáku jsem se dozvěděla úplnou náhodou na facebooku. Po několika předchozích zklamáních z "armádních" cvičáků, jsem se rozhodla vyzkoušet něco jiného. A udělala jsem moc dobře. Přístup je super, moje fenka se na cvičení těší tolik, že jí potom ani nemůžu dostat domů :) Ovšem ze všeho nejlepší je individuální přístup, kdy se opravdu můžeme věnovat tomu, co potřebuji a navíc také v době, kdy mám čas já.
Je prostě super mít doma psa, který sám přemýšlí, dokonce už mě i párkrát přechytračil :).

 

Rasty (Německý ovčák)

Jesi (Yorshire terrier)

Majitelka Helena

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - II. turnus
Na tábor k Monče jsme přijeli ve čtyřčleném složení - já, přítel, Jesinka (jorkšírka) a Rasty (NO). Chtěli jsme si tábor převážně užít, trošku si odpočinout a především cvičila Jesinka, jelikož s Rastym jsem později jela na jiný tábor. 

Místo konání jsme našli bez problémů, chata Na Perlíčku byla moc pěkná a útulná. Krajina byla překrásná, dokonce nám vyšlo i pěkné počasí, jen občas foukal studený vítr. Cvičili jsme především canisterapii a klikr trénink. Vždy jsme dostali nejdříve spoustu teoretických informací a poté jsme si vše vyzkoušeli v praxi. A aby se Rasty nenudil, vyrazili jsme i jedno ráno na stopy. 

Bohužel jsme nemohli tábor dokončit celý, nicméně Monika se souhlasem ostatních, nám vyšla velmi vstříc a program přizpůsobila tak, abychom o nic nepřišli. Před naším odjezdem jsme dostali diplomy a nějaké dárečky, všichni pejskové byli oceněni, samozřejmě největší radost měli z dárků.

Tábor jsme si maximálně užili všichni, jak my lidé, tak naši pejskové. Skvělý program, skvělá trenérka Monča a skvělí účastníci. Jesinka je velmi citlivá slečna, spolupráce s Mončou jí vždycky velmi baví a je jí s ní příjemně. Rasty také nemá každého rád a občas se nepohodne s nějakým psem, což je také obrovské plus, kterého si vždy cením i když jsme třeba jen na procházce organizované Mončou. Vždy každého majitele seznámí s tím, jaký je ten a ten pes a jak postupovat, abychom si událost užili a nikomu se nic nestalo. Prostě jednoduše řečeno: tábor byl skvělý, pejskové i my jsme si ho neuvěřitelně užili, příští rok pojedeme určitě znovu a už si ho nenecháme ničím zkrátit. Všem tento tábor doporučuji :)

 

Ozzy (Border kolie)

Majitelé Lenka a Patrik

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - II. turnus

K Monice už pár měsíců chodíme s naším osmi měsíčním borderákem Ozzym na kliktrénink, takže když nám pověděla o jejím psím soustředění rozhodně jsme neváhali a dokonce zrušili psí tábor ve Svojanově, kde mělo být cca 80 lidí. O Monče je totiž známo, že je to nejen zkušená trenérka, ale i skvělá ženská, se kterou se člověk rozhodně nenudí.

Summer with dogs rozhodně nebyla akce, kde by probíhala tvrdá drezúra psů a psovodů. Vše probíhalo v přátelské atmosféře za přítomnosti fajn lidí i psů. Atmosféru určitě ovlivnilo i to, že skupina byla menší a nemuseli jsme dlouze čekat než na nás při výcviku dojde řada. Velice oceňujeme volnost programu, který jsme si sami mohli stanovit. Dalším plusem byla různorodost – vyzkoušeli jsme si avizovaný klikr trénink, stopy, canisterapii, ale tím to rozhodně nekončilo. K dispozici byli logické hry pro psy, balanční čočka, rukáv na obrany a frisbee pro nácvik házení. Nemůžu opomenout klikr trénink aplikovaný na páníčky, kde jsme si uvědomili, že ti naši hafani to vůbec nemají jednoduché. Celá akce probíhala v původní horské chatě Prdek v Jizerských horách. Při kochání panoramaty Jizerek jsme si mohli vychutnat výbornou místní kuchyni a vše zapít vychlazením pivem. Byla to prostě paráda a letos v září jedeme znovu :).

 

Mamlas (kříženec NO)

majitel Eda

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - II. turnus

Psáno Mamláskem :o): Je to už přes týden, ale pořád se nemohu zbavit tiku, když slyším kliknutí. Jenom čekám, odkud přiletí nějaká dobrota. 4 dny s Monikou, jejíma kočkama (ehm, vlastně fenama) a partou dalších kamaradů a kámošek byly opravdu nabité akcí. Nejvíc se mi líbilo, že každou chybu při klikání dala Monika paníčkovi pěkně sežrat. Skoro mám pocit, že páníček je teď na klikání citlivější než já. Ostatně o žrádle byl vlastně celej ten náš psí bootcamp. Co já se nabaštil při hledání stop, canisterapeutickém vycviku i klikr treninku. Paníček si prej taky docela mlaskal, do dneška si ze spaní občas brouká cosi o houbovém ragú. Mamlas

 

Popleta (Bílý švýcarský ovčák)

majitelka Anička

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - II. turnus

Psí soustředění v Jizerkách bylo jednoduše parádní. :)
Náš turnus byl zaměřen hlavně na práci s klikrem. Jak je u Moniky zvykem, její přístup byl ke každému cvičícímu týmu velmi individuální. Brala ohledy na úroveň pokročilosti každého psa a jeho pána a vždy všechno trpělivě vysvětlila. Mimo klasických klikr tréninků se psem, jsme se i dost pobavili při hře, kdy jsme se "naklikávali" my lidé. U této jednoduché hry, kdy se každý ocitl v roli "cvičícího psa", jsem si uvědomila spoustu dalších důležitých poznatků - jak co nejsrozumitelněji naklikat cestu k cíli i jakých chyb se vyvarovat.
Dál se mi moc líbilo, že jsme měli možnost si kromě zmiňovaného klikání vyzkoušet i další psí disciplíny, jako jsou stopy či canisterapie. Monika nám vždy udělala k danému tématu věcnou přednášku, kterou následovala neméně zábavná praxe.
Celá psí i lidská parta byla moc fajn, myslím, že jsem si užili spoustu srandy a určitě pojedeme příště rádi znovu.

 

Sara (kříženka)

majitelka Lana

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - I. turnus

Summer with Dogs jsme se s mojí fenkou Sarou zúčastnily vlastně náhodou. Nakonec se z prodlouženého víkendu vyklubala úžasná aktivně odpočinková dovolená na slunečných horách ve společnosti na stejnou notu naladěných milovníků psů a jejich čtyřnohého doprovodu. Program je rozvržený tak, aby se toho stihlo opravdu hodně, ale zároven je dost času na odpočinek pro lidi i pro pejsky. Kromě samotného programu se tedy stihnete skvěle vyspat, užít si krásnou přírodu na procházkách a také se výborně najíte, protože místní restaurace je vyhlášená chutným jídlem. Během čtyř dnů jsme si stihli vyzkoušet canisterapeutické disciplíny, pachové práce i výcvik s klikrem. Rozhodně tedy SwD doporučuji každému, kdo chce vyzkoušet, kam se se svým psem dál posunout a jaká nová aktvita by ho mohla bavit. Monika je zkušená trenérka a poradí vám skutečně s čímkoliv, pokud tedy máte nějaký specifický problém, zde se vám nabízí skvělá šance, jak najít jeho řešení a v praxi jej aplikovat pod pozorným dohledem. Jsem skutečně ráda, že jsme se SwD zúčastnily a pokud bude možnost, rozhodně pojedeme znovu. Moniko, díky!!

 

Dannyho z Hlubockého dvora (Královský pudl černý)

majitelka Katka

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - I. turnus

Aktivní dovlená se psí školou CANIKENNY

Několik málo dní před začátkem Summer with dogs, pořádaným výcvikářkou Monikou, se mi naskytla příležitost se zúčastnit. Moc dlouho jsem neváhala protože Moniku znám, vím jak cvičí, a proto jsem příležitost čapla za pačesy.
Začátek soustředění byl ve středu večer, jelikož vím, jaký jsem řidič, z Prahy jsem odjížděla již ve středu odpoledne (a dobře jsem udělala). Do Pasek jsem dojela asi po 5 hodinách bloudění, díky různým uzavírkám. Ovšem nejhorší bylo bloudění přímo v Pasekách. Místní domorodci mi sice pomáhali, ale i tak byla cesta pro blondýnu z Prahy náročná. Ze své zvířeny jsem bez váhání vybrala Dannyho z Hlubockého dvora - sedmiletý aktivní královský pudl, který se do naší péče dostal zhruba před půl rokem. V té době neslyšel na jméno, nereagoval na povely, neznal vodítko. Brala jsem to pro nás oba jako výzvu.
Díky šílenému vedru jsme oba padli do kómatu v místní hospůdce, která je součástí rekreační chaty. Po celou dobu akce to byl můj zdroj klidu, internetu, studených nápojů a jídla (výborné borůvkové knedlíky a točená malinovka).
Ubytování bylo skromné, trochu sparťanské, ale plně dostačující. Příjemným zjištěním byla přítomnost ledničky a mikrovlnky (bohužel jsem zjistila pozdě a již jsem odmítala opustit chatu a odjet pro jídlo – hrůza z toho, že netrefím zpět byla opravdu veliká).
Po příjezdu Moniky a dalších účastníků zájezdu jsem se probrala z vedra a Denda se šel kamarádit. Jelikož neumí být moc slušný na ostatní psy, čekala jsem opravdu nepříjemné chvíle. Ovšem pod dobrým vedením psa i psovoda k ničemu vážnému nedošlo (pouze jedno trochu poškrábané ucho).
Čtvrtek, pátek a sobota byly pod vedením Monči. Mile mě překvapilo, jak byl organizvaný program, téměř pořád se cvičilo, hrálo, trénovalo, no prostě všechno.
Denisek si zkusil všechno možné i nemožné.
Regulérní poslušnost – moc mu to nešlo, ale na tu bídu to nebylo tak děsné,
Canisterapeutické zkouškové disciplíny – jednotlivé disciplíny jako chůze po různém povrchu, chůze u berlí, slepecké hole, prohlídku slepcem, „tvrdší“ prohlídku celého psa, odložení ve skupině lidí, odložení v hladící skupině lidí, průchod davem, různé zvuky, skřeky a sluchové vjemy, odložení u pamlsku a mnoho dalšího dle zkušebního řádu. Mimo jiné byl testován i na odvolání od krmící tety. No tady nám to tedy hodně haprovalo. Dostat Dendu od tety, která ho krmila hrstma těch nejlepších pamlsků a ještě ho u toho chválila a přidávala mu, byl fakt problém. V jednu chvili jsem si připadala opravdu bezradně. No, nakonec přišel, ale až v okamžiku, kdy snědl všechny přítomné pamlsky a přestal to do sebe soukat jak husa šišku. Má beznaděj byla alespoň trochu uklidněna tím, že po Dendově nájezdu, zbyla v ruce jedna sušená rybička :o).
V sobotu ráno byl na programu nácvik pachových čtverců. Denda to nikdy v životě neviděl a tak mě moc překvapil když absolvoval 3 x 3 minuty ve čtverci 1,5 m x 1,5 m. Mé obavy z výšlapu stopy byly opravdu zbytečné, jen jsem zjistila, co znamená pojem HODNĚ PAMLSKŮ. Na soustředění jsem odjížděla s cca 2kg relativně malých pamlsků a NESTAČILO mi to. Ještě, že byla na místě záchrana od tety Monči.
Další disciplínou byla práce s klikrem, to pro nás nebylo nic nového, Dendu to baví, jen poprvé pracoval venku a tak ho rušilo úplně všechno. Pro mě byl dohled trenéra moc velkým přínosem, jelikož jsem měla zrcadlo pro své chyby.
Museli jsme odjet z pracovních důvodů předčasně, ale pro nás závěrečnou disciplínu jsme stihli. Jednalo se o tzv. Vybíhanou stopu. Vůbec jsem nevěděla, co si pod tímto pojmem představit. Nakonec to byl pro Dendu krásný závěr soustředění, jelikož v tom byl úplně nejlepčejší. Asi máme záchranářské vlohy a nebo měl výhodu, že ta vysoká tráva pro něj nebyla dostatečně vysoká, ale figuranta našel suveréně, napoprvé a bez jediného zaváhání a to dokonce, i když se schoval do křoví.Pro další turnusy mám jediné poslání: „...když Monča řekne hodně pamlsků, vemte si alespoň tašku na výstroj hokejového brankáře plnou mlsek, mňaminek a dobrůtek všech možných velikostí, konzistencí, tvarů a vůní...“

 

Anežka (Stafordšírský Bull Teriér)

majitelka Klára

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs - I. turnus

Jizerské psíčkování

Protože už nejsem malé stafbulátko a našetřilo jsem mincí do prasátka, jednoho dne jsem řeklo:

„paničko, pojedeme na výlet“.

Rozbilo jsem prasátko, zaplatilo zálohu a pak už jen paničce drželo drápek, aby dostala ve mnou vybraném termínu dovolenou.

Panička nevěděla o co půjde, mám rádo překvapení ;-)

Nevzalo jsem jí na obyčejnský výlet po horách, kam mě tahá věčně ona. Chtělo jsem se naučit taky něco nového než jen přetahovat a lítat s pejsky po venku.

Zajímalo mě, zda bych dokázalo posloužit jako canisterapeutický psík. Totiž, paničce dělám terapii běžně, ale doma je doma a kdo ví, jak bych reagovalo na cizího.

Všechno se povedlo a my koncem června vyrazily místo určení. Všichni si pochvalovali počasí a celkově vypadali prostě spokojeně. Celé akci velela dvounohá fenka :-)) Monika, chovala se k nám moc přátelsky, prostě po pejskovsku, takže jsme jí všichni dobře rozuměli. S paničkou si taky padla do noty a panička mi dokonce slíbila, že k tetě Monice pojedu někdy na prázdniny.

To mě překvapilo, protože vím, jak mě miluje a pochopilo jsem, že dvounohá fenka Monika je opravdu vyjímečná bytost.

Kromě canisterapie jsme si ozkoušeli taky práci s klikrem a čenichem při čichání stopy.

Výlet se nám moc líbil a když jsme odjížděli, byli jsme smutní, že to tak rychle uteklo.

Když to půjde pojedeme rády zas ;-)

Anežka

 

Spike (Americký Pit Bull Teriér)

Majitelka Monika

Společenský výcvik, stopy, výcvik v terénu

"K Monče jsem se dostala úplnou náhodou, přes její výborné psí pamlsky, až poté jsem se dozvěděla, že dělá také výcvik. Protože jsem dlouho hledala někoho, kdo ke psům bude přistupovat individuálně a nebude na mého, staršího, výcvikem téměř nedotčeného, tlačit nějakými ostnáči, stahováky, řvaním a tresty, rozhodla jsem se její hodiny vyzkoušet. Hned na začátku mě Monča upozornila, že nic takového netoleruje, což mi napovědělo, že bude tím koho hledám. A mé tušení se naplnilo, nyní máme za sebou cca 20 hodin, vše mi postupně vysvětlila, upozornila na chyby, které dělám a světe div se - z divokého torpéda je najednou pes, kterého výcvik baví, dělá velké pokroky, umí se i zklidnit a já mám najednou pocit, že mám doma malý zázrak:) Přidali jsme hodiny canisterapie, postupně začneme i stopy a myslím, že Monča nám bude tím nejlepším průvodcem. Někdy ji podezírám, že vážně vidí psům do hlavy, hlavně do těch tvrdých, teriéřích:) Pokud tedy chcete svého psa pochopit, sami sebe naučit jak k němu mluvit a ne ho lámat nějakými nesmyslnými tresty, mohu Vám Moniku jen a jen doporučit. Chyba totiž není ve psovi, ale v nás."

 

Lili (kříženec)

majitel Kuba

práce s clickerem, výcvik v terénu

"Moniku mi doporučila holka, jejíž rady na fórech mi byly velmi sympatické, ale která působí velice daleko od Prahy. Lilinka je můj první pes, osvojili jsme si ji koncem roku 2012, ale v minulosti jsem se občas vyskytl na klasickém cvičáku, které na mě působily jako něco mezi cizineckou legií a snahou psy mocensky zdeptat z principu „protože to tak má být“ a věděl jsem, že touto cestou opravdu jít nechci. Zároveň jsem ale věděl, že pokud nenajdu někoho, kdo mi poskytne odborný dohled a zpětnou vazbu, tak se ve výchově Lilinky buď moc daleko neposunu nebo udělám víc škody než užitku.

Výcvik u Moniky probíhá formou hry a dialogu, jehož cílem není drezůra fenky, ale kdy se učím s ní komunikovat, rozpoznávat náznaky v jejím chování a vyvozovat z nich závěry. Zjednodušeně řečeno není to ani tak o výchově psa jako subjektu nějakého procesu, ale o nastavovaní komunikace mezi mnou a psem, což je logické nejen z toho pohledu, že u Moniky trávíme jednu lekci týdně, zatímco spolu s pejskem trávíme skoro celý zbytek týdne. Samozřejmě dělám chyby, ale od toho právě k Monice chodím, aby mě na ně upozornila a poradila, jak se jich vyvarovat.

Kromě toho, že si s Monikou rozumíme po lidské stránce, tak mám radost i z toho, že Lilinka překonává svůj úvodní ostych z neznámého prostředí a z toho, jak z každé lekce odcházím s pocitem, že jsme zas pokročili o kousek dál, protože to je pro nás velké motivace A hlavně mě motivuje to, že z ustrašené fenky, která měla karty do života rozdány opravdu hodně špatně, se stává veselá, poslušná a sebevědomá psí holčička."

 

Boron Adellis - Joey (Americký Stafordšírský Teriér)

majitelé Pavla a Aleš

školka pro štěňatka, společenský výcvik, výcvik v terénu, vystavování

"Moniku a její cvičák Canikenny mohu všem vřele doporučit.
Koupila jsem si svého prvního psa AST, a protože jsem neměla žádné předchozí zkušenosti, tak jsem si nakoupila kupu odborných knížek od zahraničních kynologů a začala pilně studovat.
Velmi jsem se v nich vzhlédla a těšila jsem se, jak budu svého pejska trénovat pomocí klikru a hlavně pozitivní motivací na pamlsky.
Po důkladném hledání na internetu jsem zašla na první hodinu do jedné „populární“ psí školy, kde mi řekli, že k mému psu, patří tvrdá výchova a skoro mi vynadali proč si pořizuji psa takového plemene.
Na tříměsíční štěňátka tam řvali, používali silné škubání vodítky, stahovací obojky a řev. Po první hodině jsem byla zdrcená, protože jsem takhle svého psa rozhodně vychovávat nikdy nechtěla, ale po hodině vymývání mozku to vypadalo, že to jinak nejde... Nedokázala jsem si to představit a se slovy, že k těmto psům to patří jsem si už málem myslela, že dělám dobře!
Naštěstí jsem náhodou na netu objevila Psí školu Canikenny a po přečtení referencí a e-mailové komunikace s Monikou jsem trochu pookřála, že možná někdo v ČR není tak zakrnělý a mohl by sedět do mých představ o výchově mého pejska.
Monika byla už od začátku velmi milá a vstřícná a to, i když jsme se na první hodinu nedostavili kvůli špatnému počasí a na druhý pokus jsme zabloudili...
Hnedka první hodina-především teroretická mě nadchla! Monika říkala přesně to, co jsem si přála slyšet, mluvila mi z duše, byla moc sympatická a měla osobní přístup. Už po pár minutách jsem si říkala, že je to „ONO“, co jsem celou dobu marně hledala.
Joey je na cvičáku šťastný, velmi se mu daří a vždycky se tam těší. Jsem ráda, že Monika naučila i nás, jak se k našemu pejsku správně chovat a naučila nás způsob, jak ho trénovat, jak a kdy chválit apod.
Řekla bych, že učení nás je někdy mnohem těžší, než našeho psa, který to pochopí hned :).
Byla jsem ráda, když jsme se mohli zdržet a Joey si mohl pohrát s dvěma super fenkama, které Monika vlastní. Když bylo hezké počasí, šli jsem trénovat do přírody.
Dále mohu tuto psí školu vřele doporučit díky nízkým cenám a také tomu, že si rozhodně nepřipadáte, že jdete na „cvičák/psí vojnu“ ale za kamarádkou, na kterou se už těšíte a Váš pejsek taky. Hodiny jsou skvělé a Monika ani nijak zvlášť nelpí na čase, takže když se zakecáte a chcete potrénovat ještě to a ono, tak se hodina prostě o desítky minut protáhne a nikdo to neřeší, nic nedoplácíte apod.
Díky Monice se začal k našemu pejskovi moc hezky chovat i můj přítel, který měl vžité, že psi se výchovávají tvrdou výchovou a o pamlskách snad nikdy neslyšel. Teď jde se psem do parku a v kapsách má piškoty a přijde mu to naprosto normální pejska za všechno správné chválit a ládovat pamlsky :)."

 

Popleta (Bílý švýcarský ovčák)

majitelka Anička

práce s clickerem, výcvik v terénu, canisterapie
"Se psí školou Canikenny jsem moc spokojená. Cvičitelka Monika to umí výborně nejen se psy, ale i lidmi.
Pomáhá mi s klikr tréninkem a vždy mi dokáže velmi dobře vysvětlit, jakým způsobem dostat ze svého psa přesně to, co chci - a hlavně tak, aby nás to oba bavilo.
Přistup dobrého cvičitele psů (a hlavně cvičitele jejich pánů!) si představuji právě takto.
Zkušenosti z předchozí psí školy byly bohužel takové, že jakmile se z mého hodného štěňátka stalo téměř 40 kilové neposlušné pubertální telátko, nebyli schopni nabídnout nic jiného než "řešení" v podobě řetízkového stahovacího obojku a mechanického vynucování poslušnosti. Jsem ráda, že jsem na něco takového nepřistoupila a našla Canikenny. Tady se to takhle nevzdává. Psy se tu nesnaží zmáknout fyzicky, ale hlavou. Je k tomu potřeba hodně trpělivosti, ale pod vedením Moniky (která má, jakožto milovnice teriérů, sama vytrvalou teriéří povahu :)), jsou pokroky zaručeny. :)"

 

Claire Roxy z Vejřího hnízda (Manchester Teriér)

majitelé Petra a Martin

Školka pro štěňátka, společenský výcvik, výcvik v terénu, práce s clickerem
        "Na cvičák Canikenny jsme začaly chodit s mojí fenkou Roxy na doporučení známé. Na první hodině se nám Monika individuálně věnovala, aby zjistila, co vlastně chceme a pověděla nám něco málo o různých možnostech výcviku. Potom jsme začaly chodit do psí školky a později na hodiny společenského výcviku.

        Dnes už k Monče chodíme 9 měsíců a jsem velmi spokojení. Někdy jdu sama, někdy se přidá i páníček a ve výcviku se střídáme. Na termínu se s Mončou vždycky dohodne, udělá si na nás čas i o víkendu. Poradí se vším ve výcviku - jak na psa, kde děláme chyby, jak je napravit, ale i s problémy v běžném životě - v bytě, čím krmit, čím čistit uši atd. :o) Monča dělá i výstavní hodiny, kde poradí s přípravou psa na výstavu. Občas máme hodiny v terénu a někdy pořádá i procházky se psy, které jsou výborné pro socializaci pejska. Na hodiny s námi chodí ještě jedna, někdy dvě fenky, což je ideální, když se cvičí v takto malé skupině, Monča má čas všechny zkontrolovat a všem poradit. Někdy při hodinách nebo po hodině zkoušíme i nějaké překážky z agility – tunel, skoky, střechu nebo kruh a to je vždycky super změna – něco nového pro Roxy i pro mě :o)

       V létě jedeme s Canikenny také na letní soustředění „Summer with dogs“ do Jizerek. Před měsícem jsme začaly chodit na clicker hodiny. Tam se učím především já, Roxy to občas kazím, ale když vidím, jak dělá Roxy díky clickeru rychle pokroky je to super.

        Nejdůležitější pro mě je, že celý výcvik je založen na pozitivní motivaci, cvičí se na pamlsky, pejsek se hodně chválí, a když se málo chválí Monča na to upozorní. Vím, že s naším hyperpejskem by to po zlém ani nešlo, a jsem ráda, že Canikenny máme. Vřele doporučuji!!!!

       Canikenny = Nejlepší pejskovská škola"

 

Grease (Americký Pit Bull Teriér)

majitelka Šárka

společenský výcvik, canisterapie

"S trenérkou jsme spokojeni, líbí se nám (paníčkům) její osobní přístup. Jelikož naše čubina pochází z útulku a v některých směrech potřebuje jiný přístup. Styl cepování a nucení poslušnosti za každou cenu nám nevyhovoval. Paníček se učí základům a kouzlům výcviku poslušnosti a trenérka to umí hezky a v klidu vysvětlit. Pří nedotaženém cviku, či pochvale apod. ihned upozorní, tak že páníček má chuť zareagovat a věc napravit.

Stějne tak, je tomu pří výcviku canisky. Osobní přístup i pří trénování více psů najednou. Klidné a pohodové vysvětlování, všechny dotazy a otázky trenérka zodpoví. A není problém trenérku kontaktovat na FB, či e-mailu nebo tel. a odpoví na dotazy i mimo výukovou hodinu."

 

Ashar Hak Ami - Raši (Manchester Teriér)

majitelka Petra

společenský výcvik, výcvik v terénu, stopy, práce s clickerem

"S výcvikem u Monči jsem moc spokojená. Je vidět, že má psy ráda, rozumí jim a hlavně jí to moc baví. Při výcviku poslušnosti mi vždy vysvětlí, proč dělám něco špatně. Seznámila mě se stopami, které mého psa chytly, takže v nich pokračujeme. Také mi pomáhá s používáním klikru. Rašimu velmi vyhovuje její přístup, který je pozitivní a pro psa je výcvik srozumitelný. A pro paničku také . Takže my oba se na cvičení vždy velmi těšíme a při odchodu musím psa přemlouvat, aby se hnul domů."

 

paní Hebátová (Stafordšírský Bull Teriér)

majitelka Klára

příprava na canisterapeutické zkoušky

"Pro výcvik psa na canisku jsem se rozhodla ne z důvodu, že bych jednou chtěla toto v praxi zcela uplatňovat, ale hlavně proto, že mám, dle mého názoru, velmi hodnou fenečku, která je k tomuto zaměření idelání. Přes FB jsem jsem dostala kontakt na Monču a hned při 1.setkání mi byla sympatická nejen volbou plemene svého pejska, kterého měla s sebou :), ale celkově prostě pohodářka. Jelikož jsem svoji fenku od štěněte vedla k výchově s pánem, který je velkým odborníkem na psy, byla jsem mile překvapena, když v podobném duchu probíhalo i cvičení na canisce. Je znát, že Monča své práci a koníčku dohromady rozumí a baví jí to a můj pejsek se stejně jako já na hodinách opět něčemu přiučí a to zábavnou formou spojenou s hrou a výcvikem."

 

Maggie (Border Kolie)

majitelka Lucie

hlídání

"Využila jsem Moničiny nabídky na pohlídání feny během víkendu.  K Monice chodím se svojí 15 měsíční fenou border kolie Maggie na výcvik poslušnosti a klikrtrénink. S výcvikem a Moničiným přístupem jsem naprosto spokojená, takže jsem se neobávala Maggie na víkend svěřit právě jí. Monika současně hlídala ještě fenu hovawarta. Holky nejprve seznámila pod naším dohledem a když to vypadalo, že si padly do oka, odjeli jsme. Během víkendu Monika posílala zprávy a fotky o tom jak se Magg daří, což velice oceňuji. Z víkendu u Moniky se nám vrátila spokojená a vylítaná feňule. Všem vřele doporučuji."

 

Rasty (Německý ovčák), Jesi (Jorkšírský teriér)

majitelka Helena

společenský výcvik, stopy, práce s clickerem

"Jmenuji se Helena a mám dva pejsky. Jesinka je 9ti letá dáma yorkšírského teriéra a Rasty 3letý německý ovčák. Jesinku jsem si vzala když jí bylo 6 let a moc hezký život před tím neměla. I přesto se z ní stala vyrovnaná slečna, která teď začíná objevovat kouzlo cvičení, hraní a aportování. Jesinka cvičí jen proto, že jí to baví a tak jsme s Monikou zvolily cvičení čistě formou hry a zábavy, pokud se jí cvičit nechce, tak necvičíme.
Rastyho jsem si vzala do péče, když mu byly necelé dva roky. Ze začátku jsme chodili na „klasický cvičák“, který nám sice v několika věcech pomohl, ale nebylo to ideální. Trochu jsem s Rastym bojovala o autoritu, myslím, že Moniky přístup také přispěl k tomu, abychom si ujasnili pár věcí ze vzájemného vztahu. Když jsme přišli k Monice poprvé, něco jsme již uměli. Sice to nebylo dokonalé, ale alespoň nějaký základ tam byl. Hlavní problém jsme měli v komunikaci, Rasty slyšel moje povely, ale nevnímal je. Monika nás vlastně naučila, jak spolu komunikovat a to je dle mého názoru nejdůležitější věc Jsme velmi spokojeni s její metodou výcviku, nic mi nenutí, pokud se mi něco nelíbí, pokusíme se společně najít kompromis a každou hodinu výcviku si skutečně užíváme.
Momentálně se budeme připravovat na první Rastyho zkoušky a budeme pokračovat dál samozřejmě po boku trenérky Moniky."

 

Denny (x ovčáka), Woody (bígl)

majitelka Lenka

společenský výcvik, stopy

"S výcvikem jsem velmi spokojená a mě i psy velmi baví. Denny se naučil soustředit se a zvedlo se mu sebevědomí. S Woodym jsem začala chodit na výcvik relativně nedávno ale baví ho od první lekce (možná i proto, že má možnost beztrestně sežrat půl kila párků ). S výcvikem budeme určitě pokračovat, oběma trocha disciplíny velmi svědčí."