Výcvik


Addie (Stafordšírský Bull Teriér)

majitelka Sandra

Práce s klikrem, Přivolávací procházky, Příprava na canisterapeutické zkoušky

S klidným svědomím můžu Moniku a její psí školu doporučit VŠEM, především těm, kteří hledají něco jiného než je klasický cvičák. Byla jsme velmi spokojena s individuálním přístupem a výcvikem formou pozitivní motivace. Vždy mi dokázala se vším skvěle poradit. S čubinou jsme Moniku navštěvovaly od 6tého měsíce a tenkrát mě mrzelo, že jsme nezačaly dříve :-). Díky pravidelným lekcím a intenzivním přípravám jsme zvládly úspěšně složit canisterapeutické zkoušky a za to vděčíme především Monice, která nás na zkoušky výborně připravila.

Mirissa (Anglický Mini Bull Teriér), Sairi (Stafordšírský Bull Teriér)

majitelka Veronika

Práce s klikrem

S výcvikem u Monči mám skvělou zkušenost. Byla jsem moc ráda, když jsem po dlouhém hledání našla někoho, kdo na bulíky nekouká jako na ty "bojový" psy, co chtějí všechny jen sežrat, ale naopak ví, jak jsou úžasní :-). Obě fenky lekce moc baví, líbí se mi hlavně individuální přístup ke každé z nich a cvičení hravou formou. Překvapilo mě, že i tvrdohlavý minibulík zvládne s radostí a nadšením plnit povely, už po pár lekcích byl vidět obrovský pokrok.


Zooey (Zlatý retrívr)

majitelka Petra

Práce s klikrem, Příprava na zkoušky, Stopy, Lekce v terénu, Lovecký výcvik, Přivolávací procházky, Příprava na canisterapeutické zkoušky

O Moničině škole jsem se dozvěděla přes známou, která k ní dlouho chodila a moc si ji pochvalovala. Věděla jsem, že ve výcviku používá jen pozitivní přístup a navíc trénuje pomocí clickeru. To pro mě bylo velmi důležité. 

​Měla jsem přečtených pár knížek, ale stejně se mi s pubertálním 5 měsíčním štěnětem zlatého retrievera nedařilo ve všem, jak jsem potřebovala. 

Už od prvního kontaktu byla Monika velmi milá a přátelská. Chtěla, abych se doptávala na všechno, čemu nerozumím. První hodinu mě zasvětila do teorie tréninku, takže jsem se nemohla dočkat, až vše začneme trénovat ,,na ostro". Se svou Zooey jsem se naučila před každým tréninkem hrát, aby pro ni trénink znamenal zábavu a užívala si ho. Byla jsem mile překvapená, jak začala rychle spolupracovat. Pokud Zooey
 udělala
​nějaký cvik​
 špatně nebo nepřesně, chyba nebyla často na její straně, ale na mojí, protože jsem byla při ,,klikání" pomalá
​.​
 
​Naučila jsem se vnímat a sledovat svého psa. ​

S Monikou jsme často vedly diskuze kolem psího výcviku, takže jsem věděla, že se na ní mohu kdykoli opět obrátit a ona bude vědět, co dělat. Pomohla nám dosáhnout úspěchu v canisterapeutických zkouškách a nadále nám pomáhá k přípravě na zkoušky ZOP/ZZO. Mnohokrát jsme spolu cvičily i ve Stromovce nebo u rybníka, přizpůsobila tak cvičení vždy mým požadavkům.

Se Zooey k Monice chodíme přes 2 roky a stále nás to obě moc baví. Když se Zooey vystupuji z auta a ona pozná, že se jde k Monice cvičit, táhne neuvěřitelnou silou, aby už byla na cvičišti. Obě tak máme psí školu Canikenny spojenou s příjemně stráveným časem mezi přáteli a stejnými nadšenci do psího sportu, jako jsme my. Pokud někdo z vás váhá, kam začít chodit 
cvičit
​ ​
se svým pejskem, Monika je ta správná volba.
​ 


Blackie (Bílý švýcarský ovčák)

majitelé Dominika a Lukáš

Práce s klikrem, Příprava na zkoušky z poslušnosti, Stopy, Lekce v terénu

Nekdy na Moniku žárlím, protože mám pocit, že ji Blackie miluje víc, než mě :) Každou lekci si Blackie neskonale užívá a výcvik je pro ni skutečná zábava.  Monika mě, jako začínajícího kynologa, skvěle provedla složitým obdobím štěněte a psího adolescenta, pomohla řešit problémové chování a vychovala z Blackie dobře socializovanou a vcelku poslušnou psí slečnu. Věnujeme se klasické poslušnosti, stopám a obedience a chystáme se na zkoušky. Moniko, díky! Dominika + Blackie


Kessie (Jack Russell Teriér)

majitelé Lucka a Vilda

Práce s klikrem, Lekce v terénu, Lekce pro reaktivní psy

Na Canikenny jsem narazila náhodou na internetu při hledání tzv.jiného cvičáku, kde pro mě při hledání byla velice důležitá vlastnost a to positivní přístup,jak ke mně :-) tak hlavně ke Kessie, která se od mala po napadení jiným psem potýká se strachovou  agresí. Do té doby,pro mě pouze vyčtená metoda cvičení,klikr tréninku. Co klik,to odměna, Kessie náramně baví, jelikož pro pamlsek by udělala"cokoliv".Skvělé jsou hodiny pro reaktivní psíky,kde se učíme mezi ostatníma pejskama ovládat a nehysterčit,každý pokrok je odměnou pro obě. Co si nejvíc užíváme jsou procházky s Monikou a její fenkou Adulkou, která Kes dodá i trošku té odvahy pustit se dál do terénu, než jen kopírovat stopy své paničky. A už se těšíme na letní výcvikový tábor pod taktovkou Monči,kde se jistě naučíme spoustu nového. Positivní není jen přístup,ale i výcvikové metody. Canikenny prostě není obyčejný cvičák, je to mnohem víc. 


Samy (Zlatý retrívr)

Majitelka Markéta

Práce s klikrem, stopy

O Moniky cvičáku jsem se dozvěděla úplnou náhodou na facebooku. Po několika předchozích zklamáních z "armádních" cvičáků, jsem se rozhodla vyzkoušet něco jiného. A udělala jsem moc dobře. Přístup je super, moje fenka se na cvičení těší tolik, že jí potom ani nemůžu dostat domů :) Ovšem ze všeho nejlepší je individuální přístup, kdy se opravdu můžeme věnovat tomu, co potřebuji a navíc také v době, kdy mám čas já.
Je prostě super mít doma psa, který sám přemýšlí, dokonce už mě i párkrát přechytračil :).

 

Spike (Americký Pit Bull Teriér)

Majitelka Monika

Společenský výcvik, stopy, výcvik v terénu

"K Monče jsem se dostala úplnou náhodou, přes její výborné psí pamlsky, až poté jsem se dozvěděla, že dělá také výcvik. Protože jsem dlouho hledala někoho, kdo ke psům bude přistupovat individuálně a nebude na mého, staršího, výcvikem téměř nedotčeného, tlačit nějakými ostnáči, stahováky, řvaním a tresty, rozhodla jsem se její hodiny vyzkoušet. Hned na začátku mě Monča upozornila, že nic takového netoleruje, což mi napovědělo, že bude tím koho hledám. A mé tušení se naplnilo, nyní máme za sebou cca 20 hodin, vše mi postupně vysvětlila, upozornila na chyby, které dělám a světe div se - z divokého torpéda je najednou pes, kterého výcvik baví, dělá velké pokroky, umí se i zklidnit a já mám najednou pocit, že mám doma malý zázrak:) Přidali jsme hodiny canisterapie, postupně začneme i stopy a myslím, že Monča nám bude tím nejlepším průvodcem. Někdy ji podezírám, že vážně vidí psům do hlavy, hlavně do těch tvrdých, teriéřích:) Pokud tedy chcete svého psa pochopit, sami sebe naučit jak k němu mluvit a ne ho lámat nějakými nesmyslnými tresty, mohu Vám Moniku jen a jen doporučit. Chyba totiž není ve psovi, ale v nás."

 

Lili (kříženec)

majitel Kuba

práce s clickerem, výcvik v terénu

"Moniku mi doporučila holka, jejíž rady na fórech mi byly velmi sympatické, ale která působí velice daleko od Prahy. Lilinka je můj první pes, osvojili jsme si ji koncem roku 2012, ale v minulosti jsem se občas vyskytl na klasickém cvičáku, které na mě působily jako něco mezi cizineckou legií a snahou psy mocensky zdeptat z principu „protože to tak má být“ a věděl jsem, že touto cestou opravdu jít nechci. Zároveň jsem ale věděl, že pokud nenajdu někoho, kdo mi poskytne odborný dohled a zpětnou vazbu, tak se ve výchově Lilinky buď moc daleko neposunu nebo udělám víc škody než užitku.

Výcvik u Moniky probíhá formou hry a dialogu, jehož cílem není drezůra fenky, ale kdy se učím s ní komunikovat, rozpoznávat náznaky v jejím chování a vyvozovat z nich závěry. Zjednodušeně řečeno není to ani tak o výchově psa jako subjektu nějakého procesu, ale o nastavovaní komunikace mezi mnou a psem, což je logické nejen z toho pohledu, že u Moniky trávíme jednu lekci týdně, zatímco spolu s pejskem trávíme skoro celý zbytek týdne. Samozřejmě dělám chyby, ale od toho právě k Monice chodím, aby mě na ně upozornila a poradila, jak se jich vyvarovat.

Kromě toho, že si s Monikou rozumíme po lidské stránce, tak mám radost i z toho, že Lilinka překonává svůj úvodní ostych z neznámého prostředí a z toho, jak z každé lekce odcházím s pocitem, že jsme zas pokročili o kousek dál, protože to je pro nás velké motivace A hlavně mě motivuje to, že z ustrašené fenky, která měla karty do života rozdány opravdu hodně špatně, se stává veselá, poslušná a sebevědomá psí holčička."

 

Boron Adellis - Joey (Americký Stafordšírský Teriér)

majitelé Pavla a Aleš

školka pro štěňatka, společenský výcvik, výcvik v terénu, vystavování

"Moniku a její cvičák Canikenny mohu všem vřele doporučit.
Koupila jsem si svého prvního psa AST, a protože jsem neměla žádné předchozí zkušenosti, tak jsem si nakoupila kupu odborných knížek od zahraničních kynologů a začala pilně studovat.
Velmi jsem se v nich vzhlédla a těšila jsem se, jak budu svého pejska trénovat pomocí klikru a hlavně pozitivní motivací na pamlsky.
Po důkladném hledání na internetu jsem zašla na první hodinu do jedné „populární“ psí školy, kde mi řekli, že k mému psu, patří tvrdá výchova a skoro mi vynadali proč si pořizuji psa takového plemene.
Na tříměsíční štěňátka tam řvali, používali silné škubání vodítky, stahovací obojky a řev. Po první hodině jsem byla zdrcená, protože jsem takhle svého psa rozhodně vychovávat nikdy nechtěla, ale po hodině vymývání mozku to vypadalo, že to jinak nejde... Nedokázala jsem si to představit a se slovy, že k těmto psům to patří jsem si už málem myslela, že dělám dobře!
Naštěstí jsem náhodou na netu objevila Psí školu Canikenny a po přečtení referencí a e-mailové komunikace s Monikou jsem trochu pookřála, že možná někdo v ČR není tak zakrnělý a mohl by sedět do mých představ o výchově mého pejska.
Monika byla už od začátku velmi milá a vstřícná a to, i když jsme se na první hodinu nedostavili kvůli špatnému počasí a na druhý pokus jsme zabloudili...
Hnedka první hodina-především teroretická mě nadchla! Monika říkala přesně to, co jsem si přála slyšet, mluvila mi z duše, byla moc sympatická a měla osobní přístup. Už po pár minutách jsem si říkala, že je to „ONO“, co jsem celou dobu marně hledala.
Joey je na cvičáku šťastný, velmi se mu daří a vždycky se tam těší. Jsem ráda, že Monika naučila i nás, jak se k našemu pejsku správně chovat a naučila nás způsob, jak ho trénovat, jak a kdy chválit apod.
Řekla bych, že učení nás je někdy mnohem těžší, než našeho psa, který to pochopí hned :).
Byla jsem ráda, když jsme se mohli zdržet a Joey si mohl pohrát s dvěma super fenkama, které Monika vlastní. Když bylo hezké počasí, šli jsem trénovat do přírody.
Dále mohu tuto psí školu vřele doporučit díky nízkým cenám a také tomu, že si rozhodně nepřipadáte, že jdete na „cvičák/psí vojnu“ ale za kamarádkou, na kterou se už těšíte a Váš pejsek taky. Hodiny jsou skvělé a Monika ani nijak zvlášť nelpí na čase, takže když se zakecáte a chcete potrénovat ještě to a ono, tak se hodina prostě o desítky minut protáhne a nikdo to neřeší, nic nedoplácíte apod.
Díky Monice se začal k našemu pejskovi moc hezky chovat i můj přítel, který měl vžité, že psi se výchovávají tvrdou výchovou a o pamlskách snad nikdy neslyšel. Teď jde se psem do parku a v kapsách má piškoty a přijde mu to naprosto normální pejska za všechno správné chválit a ládovat pamlsky :)."

 

Popleta (Bílý švýcarský ovčák)

majitelka Anička

práce s clickerem, výcvik v terénu, canisterapie
"Se psí školou Canikenny jsem moc spokojená. Cvičitelka Monika to umí výborně nejen se psy, ale i lidmi.
Pomáhá mi s klikr tréninkem a vždy mi dokáže velmi dobře vysvětlit, jakým způsobem dostat ze svého psa přesně to, co chci - a hlavně tak, aby nás to oba bavilo.
Přistup dobrého cvičitele psů (a hlavně cvičitele jejich pánů!) si představuji právě takto.
Zkušenosti z předchozí psí školy byly bohužel takové, že jakmile se z mého hodného štěňátka stalo téměř 40 kilové neposlušné pubertální telátko, nebyli schopni nabídnout nic jiného než "řešení" v podobě řetízkového stahovacího obojku a mechanického vynucování poslušnosti. Jsem ráda, že jsem na něco takového nepřistoupila a našla Canikenny. Tady se to takhle nevzdává. Psy se tu nesnaží zmáknout fyzicky, ale hlavou. Je k tomu potřeba hodně trpělivosti, ale pod vedením Moniky (která má, jakožto milovnice teriérů, sama vytrvalou teriéří povahu :)), jsou pokroky zaručeny. :)"

 

Claire Roxy z Vejřího hnízda (Manchester Teriér)

majitelé Petra a Martin

Školka pro štěňátka, společenský výcvik, výcvik v terénu, práce s clickerem
        "Na cvičák Canikenny jsme začaly chodit s mojí fenkou Roxy na doporučení známé. Na první hodině se nám Monika individuálně věnovala, aby zjistila, co vlastně chceme a pověděla nám něco málo o různých možnostech výcviku. Potom jsme začaly chodit do psí školky a později na hodiny společenského výcviku.

        Dnes už k Monče chodíme 9 měsíců a jsem velmi spokojení. Někdy jdu sama, někdy se přidá i páníček a ve výcviku se střídáme. Na termínu se s Mončou vždycky dohodne, udělá si na nás čas i o víkendu. Poradí se vším ve výcviku - jak na psa, kde děláme chyby, jak je napravit, ale i s problémy v běžném životě - v bytě, čím krmit, čím čistit uši atd. :o) Monča dělá i výstavní hodiny, kde poradí s přípravou psa na výstavu. Občas máme hodiny v terénu a někdy pořádá i procházky se psy, které jsou výborné pro socializaci pejska. Na hodiny s námi chodí ještě jedna, někdy dvě fenky, což je ideální, když se cvičí v takto malé skupině, Monča má čas všechny zkontrolovat a všem poradit. Někdy při hodinách nebo po hodině zkoušíme i nějaké překážky z agility – tunel, skoky, střechu nebo kruh a to je vždycky super změna – něco nového pro Roxy i pro mě :o)

       V létě jedeme s Canikenny také na letní soustředění „Summer with dogs“ do Jizerek. Před měsícem jsme začaly chodit na clicker hodiny. Tam se učím především já, Roxy to občas kazím, ale když vidím, jak dělá Roxy díky clickeru rychle pokroky je to super.

        Nejdůležitější pro mě je, že celý výcvik je založen na pozitivní motivaci, cvičí se na pamlsky, pejsek se hodně chválí, a když se málo chválí Monča na to upozorní. Vím, že s naším hyperpejskem by to po zlém ani nešlo, a jsem ráda, že Canikenny máme. Vřele doporučuji!!!!

       Canikenny = Nejlepší pejskovská škola

 

Grease (Americký Pit Bull Teriér)

majitelka Šárka

společenský výcvik, canisterapie

"S trenérkou jsme spokojeni, líbí se nám (paníčkům) její osobní přístup. Jelikož naše čubina pochází z útulku a v některých směrech potřebuje jiný přístup. Styl cepování a nucení poslušnosti za každou cenu nám nevyhovoval. Paníček se učí základům a kouzlům výcviku poslušnosti a trenérka to umí hezky a v klidu vysvětlit. Pří nedotaženém cviku, či pochvale apod. ihned upozorní, tak že páníček má chuť zareagovat a věc napravit.

Stějne tak, je tomu pří výcviku canisky. Osobní přístup i pří trénování více psů najednou. Klidné a pohodové vysvětlování, všechny dotazy a otázky trenérka zodpoví. A není problém trenérku kontaktovat na FB, či e-mailu nebo tel. a odpoví na dotazy i mimo výukovou hodinu."

 

Ashar Hak Ami - Raši (Manchester Teriér)

majitelka Petra

společenský výcvik, výcvik v terénu, stopy, práce s clickerem

"S výcvikem u Monči jsem moc spokojená. Je vidět, že má psy ráda, rozumí jim a hlavně jí to moc baví. Při výcviku poslušnosti mi vždy vysvětlí, proč dělám něco špatně. Seznámila mě se stopami, které mého psa chytly, takže v nich pokračujeme. Také mi pomáhá s používáním klikru. Rašimu velmi vyhovuje její přístup, který je pozitivní a pro psa je výcvik srozumitelný. A pro paničku také . Takže my oba se na cvičení vždy velmi těšíme a při odchodu musím psa přemlouvat, aby se hnul domů."

 

paní Hebátová (Stafordšírský Bull Teriér)

majitelka Klára

příprava na canisterapeutické zkoušky

"Pro výcvik psa na canisku jsem se rozhodla ne z důvodu, že bych jednou chtěla toto v praxi zcela uplatňovat, ale hlavně proto, že mám, dle mého názoru, velmi hodnou fenečku, která je k tomuto zaměření idelání. Přes FB jsem jsem dostala kontakt na Monču a hned při 1.setkání mi byla sympatická nejen volbou plemene svého pejska, kterého měla s sebou :), ale celkově prostě pohodářka. Jelikož jsem svoji fenku od štěněte vedla k výchově s pánem, který je velkým odborníkem na psy, byla jsem mile překvapena, když v podobném duchu probíhalo i cvičení na canisce. Je znát, že Monča své práci a koníčku dohromady rozumí a baví jí to a můj pejsek se stejně jako já na hodinách opět něčemu přiučí a to zábavnou formou spojenou s hrou a výcvikem."

 

Rasty (Německý ovčák), Jesi (Jorkšírský teriér)

majitelka Helena

společenský výcvik, stopy, práce s clickerem

"Jmenuji se Helena a mám dva pejsky. Jesinka je 9ti letá dáma yorkšírského teriéra a Rasty 3letý německý ovčák. Jesinku jsem si vzala když jí bylo 6 let a moc hezký život před tím neměla. I přesto se z ní stala vyrovnaná slečna, která teď začíná objevovat kouzlo cvičení, hraní a aportování. Jesinka cvičí jen proto, že jí to baví a tak jsme s Monikou zvolily cvičení čistě formou hry a zábavy, pokud se jí cvičit nechce, tak necvičíme.
Rastyho jsem si vzala do péče, když mu byly necelé dva roky. Ze začátku jsme chodili na „klasický cvičák“, který nám sice v několika věcech pomohl, ale nebylo to ideální. Trochu jsem s Rastym bojovala o autoritu, myslím, že Moniky přístup také přispěl k tomu, abychom si ujasnili pár věcí ze vzájemného vztahu. Když jsme přišli k Monice poprvé, něco jsme již uměli. Sice to nebylo dokonalé, ale alespoň nějaký základ tam byl. Hlavní problém jsme měli v komunikaci, Rasty slyšel moje povely, ale nevnímal je. Monika nás vlastně naučila, jak spolu komunikovat a to je dle mého názoru nejdůležitější věc Jsme velmi spokojeni s její metodou výcviku, nic mi nenutí, pokud se mi něco nelíbí, pokusíme se společně najít kompromis a každou hodinu výcviku si skutečně užíváme.
Momentálně se budeme připravovat na první Rastyho zkoušky a budeme pokračovat dál samozřejmě po boku trenérky Moniky."

 

Denny (x Německého ovčáka)

Woody (Bígl)

majitelka Lenka

společenský výcvik, stopy

"S výcvikem jsem velmi spokojená a mě i psy velmi baví. Denny se naučil soustředit se a zvedlo se mu sebevědomí. S Woodym jsem začala chodit na výcvik relativně nedávno ale baví ho od první lekce (možná i proto, že má možnost beztrestně sežrat půl kila párků ). S výcvikem budeme určitě pokračovat, oběma trocha disciplíny velmi svědčí."