Výcviková soustředění

 

Ozzy (BOC)

majitelé Lenka a Patrik

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs (III.turnus) 2014

Tak jako loni i letos jsme rádi přijeli na Summer with dogs do Jizerek. Tábor byl velmi komorní a intenzivní - dvě fenky oháraly, takže náš Ozzák měl výcvik jenom sám pro sebe. Poslední dobou necvičíme tak často, takže jsem koukala, co takový intenzivní výcvik pod taktovkou Monči dokáže - Ozzy se učil opravdu rychle. Jinak počasí nám krásně vyšlo, ubytování na Prdku bylo jako vždy na jedničku a rádi se sem znovu vrátíme.

 

Jeffrey (kříženec)

majitelé Petra a Lukáš

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs (V.turnus) 2014

Léto se psem v Jizerkách bylo opět výborné. To, že zde vládne klid a pohoda už jsem psala vloni. Stejně tak je tady pořád super obsluha, dokonce jim nevadí udělat vám nějaké jídlo na přání. Pivo taky správně hasilo žízeň. Co se týče spolutáborníků, taky si nemůžu na nic stěžovat. Příjemní lidé se svými milovanými psy prostě neměli chybu :). Jeffák si opět zkusil žít pár dní ve statické skupině a opět se ukázalo vše, co se při běžném soužití neprojevovalo. Ne jen v tom negativním, ale i pozitivním smyslu. Trénovali jsme pro nás vše důležité, máme opět hromadu rad a podnětů pro další spolupráci s Jeffem. Pří&scar on;tí rok pojedeme zase, přespříští rok taky a tak bych mohla pokračovat dál a dál :). Pokud chcete poznat svého psa z jiné stránky a taky to, jaké to mají jiní lidé a jejich hafové, určitě jeďte. Monika pomůže se vším, bez fyzického násilí, bez křičení - počítejte s pozitivní motivací a porozuměním.

 

Enki (Krátkosrstá kólie)

majitel Ondra

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs (V.turnus) 2014

Tohle psí soustředění prohloubilo stupeň porozumění si s vlastním psem, a myslím, že obohatilo také vzájemné porozumění mezi všemi zúčastněnými - psi, majiteli, přítomnými dětmi, unikátní obsluhou penzionu a vůbec. Pes se vrátil obohacen také, tolik pamlsků za 4 dny ještě nesnědl a  neustále bez vyzvání předvádí, co nového umí. Každopádně cizí prostředí, nové podněty, solidární lidsko-psí smečka, jizerská příroda a hlavně pohodový a velmi vstřícný přístup Moniky -  tohle vše korunovalo celou akci příjemným pocitem, jak moc jsme si to s Enkim užili. Budeme si ty chvíle nadále připomínat na našich procházkách pražskými ulicemi a parky.

 

Ripley (Krátkosrstá kólie)

majitelé Gabika a Robko

Velikonoční výcvikové soustředění Easter with dogs 2014

Tento rok jsme se poprvé zúčastnili velikonočního soustředění a bylo to super.

I když byl program více méně naplánovaný, po příjezdu jsme se domlouvali na možných změnách v závislosti od počasí. Taky se nás Monika ptala, o co bychom měli největší zájem. Pokud jsme se shodli, že o něco máme větší zájem, dali jsme tomu přednost. Bylo to tedy velmi flexibilní a nám to tak vyhovovalo. 

Pejsek byl celý den v pohybu a tu chvilku, kterou měl na oddech, věnoval hře s ostatními pejsky. Takže večer padl jako zabitý a spal a spal. To samé platilo pro nás jako majitele. :-) Také my jsme se poučili. Pro příště vezmeme pejskovi kanelku. Pejsek má klid a nikdo ho neobtěžuje, když spinká. 

 

Píža (Francouzský buldoček)

Lorča (kříženec)

majitel Lucka

Velikonoční výcvikové soustředění Easter with dogs 2014

Konečně se ta holka, co nás krmí, rozhodla, že nás zase jednou vezme za kámošema na hory.... Dlouho jsme jí ukecávali, ale ona měla pořád spoustu výmluv. Naštěstí jsme oba nadmíru rozkošní, a tak se nechala přemluvit, a v den D jsme ještě s kámošem Áronem a tou jeho holkou vyrazili do Jizerek, kde už to tak dobře známe!
Hned po příjezdu nás přišla přivítat Aguša, kterou známe z loňských prázdnin, a hned za ní následovali noví psíci, s kterýma jsme se rychle skámošili :).
Pak nás naši lidi ubytovali do super pokojíčku, a odešli někam pryč... Bezva příležitost pro párty! Za chvíli se ale zas vrátili, takže jsme se tvářili, že jako nic, že celou dobu spíme a co jako se děje....vždycky na to skočej!
Na dovče jsme byli celé 4 dny a bylo to super! Počasí bylo trochu studené a větrné, ale to nám vůbec nevadilo, takže jsme skoro pořád byli venku. Několikrát přes den jsme nutili páníčky, aby nám cpali pamlsky, chodili jsme pořád na prochajdy, pak jsme odpočívali, hráli si, a trochu se i opalovali, když bylo sluníčko:)
Prostě to byl parádní výlet jako vždycky, takže přesvědčte svoje lidi, ať vás tam taky někdy vezmou!
Váš Píža s Lorčou

 
 

Spike (Americký pitbulteriér)

majitelka Monča

Kalach (kříženec)

majitel Kuba

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - III. turnus

V srpnu jsme se s přítelem zúčastnili výcvikového prodlouženého víkendu v Jizerských horách.
Vyzkoušeli jsme si zde spoustu věcí, které pro mě většinou nebyly úplnou novinkou, k Monče chodím už dlouho, ale moc se jim nevěnujeme, takže jsme si je rádi zopakovali. 
Naopak Jakub si mohl poprvé vyzkoušet stopy, canisterapii, poslušnost, nebo klikr. 
Sama jsem byla překvapená, jak psi krásně fungovali, výcvik je bavil a v disciplínách se kolikrát umístili na pomyslných předních příčkách. Například při odvolání od pamlsku jsme suverénně obsadili krásné první a poslední místo :D.
Za vše kluci dostali diplomy, hračky a v průběhu hromadu pamlsků, my dvounozí jsme se odměnili výlety do okolních lesů a spoustou hub, které jsme přitom našli.
Co se mě týká, mohu tyto víkendy vřele doporučit, i pokud máte psa k ostatním psům ne moc přátelského, naučíte se s ním pracovat v jiném prostředí a nakonec možná zjistíte, stejně jako já, že to s Vámi vlastně není vůbec tak hrozné, ba naopak:)

 

Raši (Manchester teriér)

majitelka Petra

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - III. turnus

Letos v létě jsem se vydala s Rašim na Mončin tábor. Bydleli jsme v super dog-friendly chatě na horách, všude kolem byly nekonečné louky a lesy a svěží vzduch.

Líbilo se mi, že jsme si vyzkoušeli spoustu věcí, kdy něco pro nás bylo nové, něco opakování. Práci s klikrem jsem docela flákala, takže na táboře nás Monča znovu navedla na tu správnou cestu a nakopla k další práci. Trénink poslušnosti jsme také v poslední době moc nepřeháněli, ale na táboře jsem byla příjemně překvapená, že co se zafixuje v pravidelných Mončiných hodinách na cvičáku, se nezapomíná. Důkazem mi bylo i pomyslné první místo ve zkoušce ZZO nanečisto :). Totéž stopy – už jsme se před dávnou dobou dostali na určitou úroveň, pak jsme dlouho nestopovali, ale na táboře jsme bez problému pokračovali tam, kde jsme skončili před půl rokem. Co pro nás byla novinka, byla canisterapie. Nejprve spoustu teorie a potom i vyzkoušení jednotlivých bodů zkoušky. Utvrdila jsem se v tom, že můj pes na CT není moc stavěný, anebo by mě to stálo hodně tréninku. Nicméně do praktického života by takový trénink určitě nebyl ztrátou času. Zatím ale odkládám CT na později :).

Vyzkoušela jsem si spoustu nových věcí, například i rukáv na obrany. U všech disciplín jsem se bavila, nejvíc srandy bylo asi u canisterapie. Dny byly ale náročné, takže po večerním pivku v hospůdce jsme brzy zapluli do postelí k již dávno spícím psům.

Jsem ráda, že jsem na táboře byla, hodně se mi líbilo, že počet účastníků byl nízký – akorát a tudíž se mohla Monča věnovat všem tak, jak bylo třeba. Za veškeré naše snažení jsme ještě dostali diplomy a pejsci hračku :).

Už teď se těším, že pojedu s Rašim někdy znovu :)

 

Lilinka (kříženec)

Majitel Kuba

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - IV. turnus

Bude to asi znít jako reference na objednávku, ale opravdu nemám výcvikovému pobytu na hranici Jizerek a Krkonoš vůbec co vytknout. Skvěle vybrané místo jak co do umístění tak po stránce přístupů provozovatelů objektu. Výcvik rozdělený do dvou až tří bloků denně, s maximálně individuálním přístupem a různorodou náplní, která byla upravovaná dle potřeb a preferencí každého z účastníků. Intenzivní práce s klikrem, vyzkoušení nácviku stopování, které mě přivedlo k rozhodnutí se s Lilinkou stopám dále věnovat, protože jí zjevně baví, dopoledne s hlavolamy pro pejsky, nebo odvolávaní pejska od lákavých podnětů např. v podobě švédského stolu s těmi nejlákavějšími pamlsky. A jako bonus jsem u výběhu s domácími zvířátky u dva kilometry vzdálené rozhledny Štěpánka zjistil, že Lilinka nemá zdá se jakékoli ambice prohánět ovečky, slepice a krávy.

 

Roxy (Manchester teriér)

Majitelé Petra a Martin

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - IV. turnus

Na Summer with dog jsme měli jet původně v létě. Termín se nám však křížil s další akcí ale Monča nám naštěstí vyšla vstříc a termín jsme měli na konci léta. To nám ale zase fenka začala hárat a tak jsme výcvik nemohli absolvovat v plném rozsahu a dokončovali jsme ho až v září. I přes tyto komplikace, jsme si Summer with Dogs moc užili. Stejně jako cvičáky s Mončou i výcvik v Jizerských horách byl na pohodu. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, a pejsci i my jsme si vyzkoušeli věci, ke kterým bychom se jen tak nedostali – třeba Canisterapeutické disciplíny, stopy nebo stopování lidí. Jako největší plus vidím to, že cvičili jen 4 pejsírci a Monča tak měla na všechny dost času. Taky se mi moc líbilo, že když viděla, že pejskovi něco nejde, nebo se něčeho bojí, tak se tomu začala věnovat ... Počasí bylo krásné, srandy kopec při výcviku i mimo něj. Nakonec jsme dostali diplomy, pejskové hračky a spokojení a unavení jsme odjížděli domů :o) P.S. Pro Roxynku bylo určitě Summer with dogs jako být v ráji, protože co by to bylo jiného…louka plná pamlsků, běhání a hraní s psími kámoši, celý den s páníčky a spousta a spousta pamlsků :o)

 

Lola (kříženec)

Majitelka Petra

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - IV. turnus
Jelikož mi nevycházly letní termíny SwD, když Monika vypsala čtvrtý turnus v září, neváhala jsem ani minutu a přihlásila jsem se. Pobyt byl zaměřený hlavně na práci s klikrem; s šestiletou fenkou Lolinkou chodím k Monice na klikr už nějakou dobu a intenzivní trénink na Pasekách nás opravdu posunul, hlavně mě. Samořejmě jsme si rády vyzkoušely i jiné psí disciplíny- canisterapii a stopy. Stopy se Lole obzvlášť líbily, já sem ocenila spíš základy canisterapie. Lolinka se v klidu nechala odložit mezi lidi, bez problémů se nechala prohlédnout, přestála epileptický záchvat. Problém nastal při chůzi vedle berlí, ze kterých má Lola velký strach, v minulosti byla pravděpodobně týraná. Byla bych to vzdala, ale pro Moniku není nic nemožné a dokáže nás obě skvěle motivovat, díky klikru během pár minut Lolinka pokládala pacičky na berle. Počasí nám přálo, takže jsme většinu času cvičili venku a vyráželi na procházky do okolí. Na posledním turnusu bylo méně účastníků naž na těch předchozích, což mi naprosto vyhovovalo. Byli jsme výborná parta a rozhodně jsme se nenudili ani v době mimo cvičení.

 

Jeffrey (kříženec)

Majitelka Petra

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - III. turnus

K Monče chodíme už delší dobu, když nám řekla, že bude letní kurz (tábor), věděla jsem hned, že pojedeme, protože kdykoliv jsme u ní byli na výcviku, odnášela jsem si spoustu rad a dobrý pocit z toho, že vím, co dělat a jak cvičit s Jeffem. Což na ostatních cvičácích bylo vždycky na bodu mrazu.

Jet do Jizerek byla správná volba! Soustředění bylo fakt super. Nejvíc ze všeho mě bavilo dělat stopu a canisterapii (možna proto, že to šlo Jeffovi nejvíc ze všech ostatních "disciplín" :D). Chata i okolí super, počasí ideální, vyčerpaní sice jsme, ale zase mě to nabilo na další práci a výcvik. Budem s Jeffem cvičit i přes klikr, mame kontakt na obrany, probrali jsme všechno co nám nešlo, zkusili jsme si základní zkoušku ovladatelnosti ... bylo toho fakt hodně a strašně rychle to uteklo.

Nešla bych nikam jinam, Monika vám narovinu řekne, co je špatně a NIKDY nedojdete k tomu, že by něco nešlo, nebo aspoň nešlo zkusit. Navíc se cvičí jen pomocí pozitivní motivace, takže co víc si přát!

A na chatě Prdek měli dobrý pivo ! :D

 

Rasty (Německý ovčák)

Jesi (Yorshire terrier)

Majitelka Helena

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - II. turnus
Na tábor k Monče jsme přijeli ve čtyřčleném složení - já, přítel, Jesinka (jorkšírka) a Rasty (NO). Chtěli jsme si tábor převážně užít, trošku si odpočinout a především cvičila Jesinka, jelikož s Rastym jsem později jela na jiný tábor. 
Místo konání jsme našli bez problémů, chata Na Perlíčku byla moc pěkná a útulná. Krajina byla překrásná, dokonce nám vyšlo i pěkné počasí, jen občas foukal studený vítr. Cvičili jsme především canisterapii a klikr trénink. Vždy jsme dostali nejdříve spoustu teoretických informací a poté jsme si vše vyzkoušeli v praxi. A aby se Rasty nenudil, vyrazili jsme i jedno ráno na stopy. 
Bohužel jsme nemohli tábor dokončit celý, nicméně Monika se souhlasem ostatních, nám vyšla velmi vstříc a program přizpůsobila tak, abychom o nic nepřišli. Před naším odjezdem jsme dostali diplomy a nějaké dárečky, všichni pejskové byli oceněni, samozřejmě největší radost měli z dárků.
Tábor jsme si maximálně užili všichni, jak my lidé, tak naši pejskové. Skvělý program, skvělá trenérka Monča a skvělí účastníci. Jesinka je velmi citlivá slečna, spolupráce s Mončou jí vždycky velmi baví a je jí s ní příjemně. Rasty také nemá každého rád a občas se nepohodne s nějakým psem, což je také obrovské plus, kterého si vždy cením i když jsme třeba jen na procházce organizované Mončou. Vždy každého majitele seznámí s tím, jaký je ten a ten pes a jak postupovat, abychom si událost užili a nikomu se nic nestalo. Prostě jednoduše řečeno: tábor byl skvělý, pejskové i my jsme si ho neuvěřitelně užili, příští rok pojedeme určitě znovu a už si ho nenecháme ničím zkrátit. Všem tento tábor doporučuji :)

 

Ozzy (Border kolie)

Majitelé Lenka a Patrik

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - II. turnus

K Monice už pár měsíců chodíme s naším osmi měsíčním borderákem Ozzym na kliktrénink, takže když nám pověděla o jejím psím soustředění rozhodně jsme neváhali a dokonce zrušili psí tábor ve Svojanově, kde mělo být cca 80 lidí. O Monče je totiž známo, že je to nejen zkušená trenérka, ale i skvělá ženská, se kterou se člověk rozhodně nenudí.

Summer with dogs rozhodně nebyla akce, kde by probíhala tvrdá drezúra psů a psovodů. Vše probíhalo v přátelské atmosféře za přítomnosti fajn lidí i psů. Atmosféru určitě ovlivnilo i to, že skupina byla menší a nemuseli jsme dlouze čekat než na nás při výcviku dojde řada. Velice oceňujeme volnost programu, který jsme si sami mohli stanovit. Dalším plusem byla různorodost – vyzkoušeli jsme si avizovaný klikr trénink, stopy, canisterapii, ale tím to rozhodně nekončilo. K dispozici byli logické hry pro psy, balanční čočka, rukáv na obrany a frisbee pro nácvik házení. Nemůžu opomenout klikr trénink aplikovaný na páníčky, kde jsme si uvědomili, že ti naši hafani to vůbec nemají jednoduché. Celá akce probíhala v původní horské chatě Prdek v Jizerských horách. Při kochání panoramaty Jizerek jsme si mohli vychutnat výbornou místní kuchyni a vše zapít vychlazením pivem. Byla to prostě paráda a letos v září jedeme znovu :).

 

Mamlas (kříženec NO)

majitel Eda

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - II. turnus

Psáno Mamláskem :o): Je to už přes týden, ale pořád se nemohu zbavit tiku, když slyším kliknutí. Jenom čekám, odkud přiletí nějaká dobrota. 4 dny s Monikou, jejíma kočkama (ehm, vlastně fenama) a partou dalších kamaradů a kámošek byly opravdu nabité akcí. Nejvíc se mi líbilo, že každou chybu při klikání dala Monika paníčkovi pěkně sežrat. Skoro mám pocit, že páníček je teď na klikání citlivější než já. Ostatně o žrádle byl vlastně celej ten náš psí bootcamp. Co já se nabaštil při hledání stop, canisterapeutickém vycviku i klikr treninku. Paníček si prej taky docela mlaskal, do dneška si ze spaní občas brouká cosi o houbovém ragú. Mamlas

 

Popleta (Bílý švýcarský ovčák)

majitelka Anička

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - II. turnus

Psí soustředění v Jizerkách bylo jednoduše parádní. :)
Náš turnus byl zaměřen hlavně na práci s klikrem. Jak je u Moniky zvykem, její přístup byl ke každému cvičícímu týmu velmi individuální. Brala ohledy na úroveň pokročilosti každého psa a jeho pána a vždy všechno trpělivě vysvětlila. Mimo klasických klikr tréninků se psem, jsme se i dost pobavili při hře, kdy jsme se "naklikávali" my lidé. U této jednoduché hry, kdy se každý ocitl v roli "cvičícího psa", jsem si uvědomila spoustu dalších důležitých poznatků - jak co nejsrozumitelněji naklikat cestu k cíli i jakých chyb se vyvarovat.
Dál se mi moc líbilo, že jsme měli možnost si kromě zmiňovaného klikání vyzkoušet i další psí disciplíny, jako jsou stopy či canisterapie. Monika nám vždy udělala k danému tématu věcnou přednášku, kterou následovala neméně zábavná praxe.
Celá psí i lidská parta byla moc fajn, myslím, že jsem si užili spoustu srandy a určitě pojedeme příště rádi znovu.

 

Sara (kříženka)

majitelka Lana

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs  2013- I. turnus

Summer with Dogs jsme se s mojí fenkou Sarou zúčastnily vlastně náhodou. Nakonec se z prodlouženého víkendu vyklubala úžasná aktivně odpočinková dovolená na slunečných horách ve společnosti na stejnou notu naladěných milovníků psů a jejich čtyřnohého doprovodu. Program je rozvržený tak, aby se toho stihlo opravdu hodně, ale zároven je dost času na odpočinek pro lidi i pro pejsky. Kromě samotného programu se tedy stihnete skvěle vyspat, užít si krásnou přírodu na procházkách a také se výborně najíte, protože místní restaurace je vyhlášená chutným jídlem. Během čtyř dnů jsme si stihli vyzkoušet canisterapeutické disciplíny, pachové práce i výcvik s klikrem. Rozhodně tedy SwD doporučuji každému, kdo chce vyzkoušet, kam se se svým psem dál posunout a jaká nová aktvita by ho mohla bavit. Monika je zkušená trenérka a poradí vám skutečně s čímkoliv, pokud tedy máte nějaký specifický problém, zde se vám nabízí skvělá šance, jak najít jeho řešení a v praxi jej aplikovat pod pozorným dohledem. Jsem skutečně ráda, že jsme se SwD zúčastnily a pokud bude možnost, rozhodně pojedeme znovu. Moniko, díky!!

 

Dannyho z Hlubockého dvora (Královský pudl černý)

majitelka Katka

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - I. turnus

Aktivní dovlená se psí školou CANIKENNY

Několik málo dní před začátkem Summer with dogs, pořádaným výcvikářkou Monikou, se mi naskytla příležitost se zúčastnit. Moc dlouho jsem neváhala protože Moniku znám, vím jak cvičí, a proto jsem příležitost čapla za pačesy.
Začátek soustředění byl ve středu večer, jelikož vím, jaký jsem řidič, z Prahy jsem odjížděla již ve středu odpoledne (a dobře jsem udělala). Do Pasek jsem dojela asi po 5 hodinách bloudění, díky různým uzavírkám. Ovšem nejhorší bylo bloudění přímo v Pasekách. Místní domorodci mi sice pomáhali, ale i tak byla cesta pro blondýnu z Prahy náročná. Ze své zvířeny jsem bez váhání vybrala Dannyho z Hlubockého dvora - sedmiletý aktivní královský pudl, který se do naší péče dostal zhruba před půl rokem. V té době neslyšel na jméno, nereagoval na povely, neznal vodítko. Brala jsem to pro nás oba jako výzvu.
Díky šílenému vedru jsme oba padli do kómatu v místní hospůdce, která je součástí rekreační chaty. Po celou dobu akce to byl můj zdroj klidu, internetu, studených nápojů a jídla (výborné borůvkové knedlíky a točená malinovka).
Ubytování bylo skromné, trochu sparťanské, ale plně dostačující. Příjemným zjištěním byla přítomnost ledničky a mikrovlnky (bohužel jsem zjistila pozdě a již jsem odmítala opustit chatu a odjet pro jídlo – hrůza z toho, že netrefím zpět byla opravdu veliká).
Po příjezdu Moniky a dalších účastníků zájezdu jsem se probrala z vedra a Denda se šel kamarádit. Jelikož neumí být moc slušný na ostatní psy, čekala jsem opravdu nepříjemné chvíle. Ovšem pod dobrým vedením psa i psovoda k ničemu vážnému nedošlo (pouze jedno trochu poškrábané ucho).
Čtvrtek, pátek a sobota byly pod vedením Monči. Mile mě překvapilo, jak byl organizvaný program, téměř pořád se cvičilo, hrálo, trénovalo, no prostě všechno.
Denisek si zkusil všechno možné i nemožné.
Regulérní poslušnost – moc mu to nešlo, ale na tu bídu to nebylo tak děsné,
Canisterapeutické zkouškové disciplíny – jednotlivé disciplíny jako chůze po různém povrchu, chůze u berlí, slepecké hole, prohlídku slepcem, „tvrdší“ prohlídku celého psa, odložení ve skupině lidí, odložení v hladící skupině lidí, průchod davem, různé zvuky, skřeky a sluchové vjemy, odložení u pamlsku a mnoho dalšího dle zkušebního řádu. Mimo jiné byl testován i na odvolání od krmící tety. No tady nám to tedy hodně haprovalo. Dostat Dendu od tety, která ho krmila hrstma těch nejlepších pamlsků a ještě ho u toho chválila a přidávala mu, byl fakt problém. V jednu chvili jsem si připadala opravdu bezradně. No, nakonec přišel, ale až v okamžiku, kdy snědl všechny přítomné pamlsky a přestal to do sebe soukat jak husa šišku. Má beznaděj byla alespoň trochu uklidněna tím, že po Dendově nájezdu, zbyla v ruce jedna sušená rybička :o).
V sobotu ráno byl na programu nácvik pachových čtverců. Denda to nikdy v životě neviděl a tak mě moc překvapil když absolvoval 3 x 3 minuty ve čtverci 1,5 m x 1,5 m. Mé obavy z výšlapu stopy byly opravdu zbytečné, jen jsem zjistila, co znamená pojem HODNĚ PAMLSKŮ. Na soustředění jsem odjížděla s cca 2kg relativně malých pamlsků a NESTAČILO mi to. Ještě, že byla na místě záchrana od tety Monči.
Další disciplínou byla práce s klikrem, to pro nás nebylo nic nového, Dendu to baví, jen poprvé pracoval venku a tak ho rušilo úplně všechno. Pro mě byl dohled trenéra moc velkým přínosem, jelikož jsem měla zrcadlo pro své chyby.
Museli jsme odjet z pracovních důvodů předčasně, ale pro nás závěrečnou disciplínu jsme stihli. Jednalo se o tzv. Vybíhanou stopu. Vůbec jsem nevěděla, co si pod tímto pojmem představit. Nakonec to byl pro Dendu krásný závěr soustředění, jelikož v tom byl úplně nejlepčejší. Asi máme záchranářské vlohy a nebo měl výhodu, že ta vysoká tráva pro něj nebyla dostatečně vysoká, ale figuranta našel suveréně, napoprvé a bez jediného zaváhání a to dokonce, i když se schoval do křoví.Pro další turnusy mám jediné poslání: „...když Monča řekne hodně pamlsků, vemte si alespoň tašku na výstroj hokejového brankáře plnou mlsek, mňaminek a dobrůtek všech možných velikostí, konzistencí, tvarů a vůní...“

 

Anežka (Stafordšírský Bull Teriér)

majitelka Klára

Letní výcvikové soustředění Summer with dogs 2013 - I. turnus

Jizerské psíčkování

Protože už nejsem malé stafbulátko a našetřilo jsem mincí do prasátka, jednoho dne jsem řeklo:

„paničko, pojedeme na výlet“.

Rozbilo jsem prasátko, zaplatilo zálohu a pak už jen paničce drželo drápek, aby dostala ve mnou vybraném termínu dovolenou.

Panička nevěděla o co půjde, mám rádo překvapení ;-)

Nevzalo jsem jí na obyčejnský výlet po horách, kam mě tahá věčně ona. Chtělo jsem se naučit taky něco nového než jen přetahovat a lítat s pejsky po venku.

Zajímalo mě, zda bych dokázalo posloužit jako canisterapeutický psík. Totiž, paničce dělám terapii běžně, ale doma je doma a kdo ví, jak bych reagovalo na cizího.

Všechno se povedlo a my koncem června vyrazily místo určení. Všichni si pochvalovali počasí a celkově vypadali prostě spokojeně. Celé akci velela dvounohá fenka :-)) Monika, chovala se k nám moc přátelsky, prostě po pejskovsku, takže jsme jí všichni dobře rozuměli. S paničkou si taky padla do noty a panička mi dokonce slíbila, že k tetě Monice pojedu někdy na prázdniny.

To mě překvapilo, protože vím, jak mě miluje a pochopilo jsem, že dvounohá fenka Monika je opravdu vyjímečná bytost.

Kromě canisterapie jsme si ozkoušeli taky práci s klikrem a čenichem při čichání stopy.

Výlet se nám moc líbil a když jsme odjížděli, byli jsme smutní, že to tak rychle uteklo.

Když to půjde pojedeme rády zas ;-)

Anežka